Cookiepolicy
Cookies är nödvändiga för att optimera vår hemsida. De hjälper oss att lagra statistik och information som gör det möjligt för oss att visa funktioner som jämförelseverktyget . Dessa cookies sparar inte några personuppgifter. Du kan läsa mer om cookies på vår sida för Datasäkerhet

Var finns fordonet?

Bilbolaget Norrbotten
Gammelstadsvägen 23
973 34
Luleå

Telefon: 0920-20 32 00

Bilbolaget Norrbotten

Gammelstadsvägen 23
973 34
Luleå

Telefon : 0920-20 32 00

Kontaktinformation

Nya bilar

Öppettider

Bilförsäljning

Mån-Tor 08:00-18:00

Fredag 08:00-17:00

Lördag 10:00-14:00

Telefon
0920-203200
Anders Bjurström Säljare och varumärkesansvarig Ford anders.bjurstrom@bilbolaget.com

Tel.nr: 0920-20 35 58

Begagnade bilar

Öppettider

Bilförsäljning

Mån-Tor 08:00-18:00

Fredag 08:00-17:00

Lördag 10:00-14:00

Telefon
0920-203200
Anders Bjurström Säljare och varumärkesansvarig Ford anders.bjurstrom@bilbolaget.com

Tel.nr: 0920-20 35 58

Företag

Öppettider

Bilförsäljning

Mån-Tor 08:00-18:00

Fredag 08:00-17:00

Lördag 10:00-14:00

Telefon
0920-203200
Anders Bjurström Säljare och varumärkesansvarig Ford anders.bjurstrom@bilbolaget.com

Tel.nr: 0920-20 35 58

Finansiering och försäkring

Öppettider

Mån-Tor 08:00-18:00

Fredag 08:00-17:00

Lördag 10:00-14:00

Telefon
0920-203200

Service

Öppettider

Mån - fre: 07:00 - 16:00

Telefon
0920-203200

Verkstad

Öppettider

Mån - fre: 07:00 - 16:00

Telefon
0920-203200
Kurt Rudholm Personlig Servicetekniker Ford kurt.rudholm@bilbolaget.com

Tel.nr: 0920-20 32 69

Johnny Omnell Personlig Servicetekniker Ford johnny.omnell@bilbolaget.com

Tel.nr: 0920-20 32 75

Andreas Hällström Personlig Servicetekniker Ford Transportbilar andreas.hallstrom@bilbolaget.com

Tel.nr: 0920-20 35 61

Joel Forsberg Personlig Servicetekniker Ford Transportbilar joel.forsberg@bilbolaget.com

Tel.nr: 0920-20 32 65

Tomas Stenudd Verkstadschef Skadecenter tomas.stenudd@bilbolaget.com

Tel.nr: 0920-20 32 83

Dennis Norberg Verkstadschef dennis.norberg@bilbolaget.com

Tel.nr: 0920-20 32 35

Tillbehör

Öppettider

Mån - fre: 07:00 - 18:00

Telefon
0920-203200
Jan Sundqvist Bildelschef jan.sundqvist@bilbolaget.com

Tel.nr: 0920-20 32 51

Administration

Öppettider

Mån - fre: 08:00 - 17:00

Telefon
0920-203206

Övrigt

Öppettider

Mån - fre: 08:00 - 17:00

Telefon
0920-203200